Meistari

Eko komanda

meistars2

Snežana

Izturējusi iestājpārbaudījumus LLU, Sņežana sāka mācīties par veterinārārsti, bet tad atklāja, ka lielāku prieku viņai sagādā kursa biedru „pucēšana” ballītēm. Tāpēc Sņežana lauksaimniecības universitāti nomainīja pret mācību studiju Curly Studio – atzītiem frizieru, vizāžistu un stilistu kursiem. Tūlīt pēc diploma iegūšanas, Sņežana sāka strādāt frizētavā Ekselence R, taču… no prāta neizgāja kāda frizieru studija, kurā reiz viņa bija iegājusi kopā ar draudzeni un burtiski iemīlējusies no pirmā acu skatiena. Jūs jau nojaušat, ka tā bija Ekostudija. Sņežana atceras, ka toreiz draudzenei teikusi – ja nu ir kāda vieta, kurā es patiešām gribētu strādāt, tad šeit. Nu sapnis ir piepildījies, un Sņežana ne vien frizē klientus, bet arī administrē Ekostudiju.

Vislielāko prieku ikdienas darbā Sņežanai sagādā Ekostudijas apmeklētāji – „uz šejieni nāk tikai mierīgi un pozitīvi cilvēki”, viņa stāsta. „Man patīk strādāt ar visiem klientiem, taču visvairāk varu izpausties, veidojot frizūras pusgariem matiem. Tā ir patiešām laba sajūta, ka zinu – ekokosmētika, ko šeit lietojam, nerada ne mazāko alerģijas risku. Tajā pašā laikā šampūni, balzami, krāsas un fiksētāji ir ļoti profesionāli – cik skaisti, dabiski un spīdīgi kļūst mati pēc krāsošanas ar dabiskajām krāsām, cik lieliski matus fiksē eko matu laka – tā ir noturīga, taču nepārvērš frizūru stīvā bruņucepurē. Un kur tad vēl brīnišķīgie matu kosmētikas aromāti! John Masters Organics šampūni vien ir ko vērts – matu mazgāšana pārvēršas īstā aromterapijas seansā.

 

meistars1

Inese

Inese ir friziermeistare, kura teju vai katru dienu uzklausa komplimentus pati par saviem matiem – cik tie ir krāšņi un mirdzoši. Un Inese nebūt negrasās turēt noslēpumā, kā pie tādiem tikusi. Vēl pirms kāda laika Inese ar saviem matiem nebija mierā – tie bija blāvi un izskatījās nedzīvi. Izmēģināja to un šo, bet gaidītā rezultāta nebija. Taču, kad Inese sāka lietot eko kosmētiku, rezultāts un komplimenti nebija ilgi jāgaida.

Savā pieredzē, kas izjusta uz pašas ādas (un matiem), Inese dalās arī ar saviem klientiem, un stāsta, ka par alerģiskām reakcijām, lietojot konvencionālo kosmētiku, sūdzas arvien jaunāki cilvēki.

Pirmā darba vieta Inesei bija frizieru salons Kandavas centrā, bet pārnākusi strādāt uz Rīgu, Inese pamanīja , ka lielā pilsētā cilvēki vairāk interesējas par dabiskiem un ekoloģiskiem produktiem un kosmētiku. „Laikam laukos cilvēkiem pietiek ar to, ka labs gaiss visapkārt un pašu izaudzēta pārtika, tāpēc viņi maz vērības pievērš kosmētikas sastāvam. Rīgā – tieši otrādi – cilvēki saprot, ka dzīvojot urbānā vidē, ir svarīgi, lai gan produkti, gan kosmētika, gan sadzīves tīrīšanas līdzekļi būtu nekaitīgi. Un, ja tie ir tikpat efektīvi un pat iedarbīgāki par ķīmiskajiem, tad tiešām nav saprotams, kāpēc tie būtu jālieto.”

Inesei vislabāk patīk un padodas īsie griezumi, un – jo avangardiskāki, jo labāk! Tad var nodemonstrēt visu savu meistarību un talantu. Un, ja klients aiziet no frizētavas ar smaidu, tad man diena ir izdevusies, saka Inese.